Noe av det jeg synes er vanskeligst er å skrive om meg selv, men skal gjøre et lite forsøk likevel så dere kan bli litt bedre kjent med personen bak bildene på denne siden. Min bror har en gang uttalt at jeg er en interessant personlighet. Jeg tror jeg velger å tolke det i den postive retningen.
Jeg er altså 27 år og er profesjonell fotograf. Og jeg elsker det! Å få svennebrevet som fotograf har vært min store drøm i mange år, og den 18.juni 2010 fikk jeg telefonen som oppfylte nettop denne drømmen. Jeg hadde bestått svenneprøven med karakteren bestått meget godt. Da kan dere tro tårene trillet, av glede selvfølgelig. Jeg retter derfor en stor takk til Fotografen Arvid Larsen som hadde troen på meg og valgte å ta meg inn som lærling.
Foruten å ha svennebrev som fotograf er jeg også utdannet journalist og frilanser som det innimellom.
Jeg er vokst opp på Vear i Stokke og noen år i Sandefjord. Da det var på tide å forlate redet bar det avgårde til Stavanger før det var Bodø som stod for tur. Etter nesten 9 år var det på tide å vende nesen hjemover igjen til vakre Vestfold. Jeg er nå bosatt på Vesterøya i Sandefjord sammen med mannen i mitt liv. Vi er nå eiere av det jeg velger å kalle drømmeplassen og mesteparten av fritiden går nå til oppussing.
Sånn bortsett fra at jeg lykkelig når jeg har et kamera i handa er jeg også veldig glad i dyr. Hadde jeg ikke valgt fotografyrket hadde jeg nok trivdes stort som for eksempel delfintrener i et varmere strøk. Jeg er også en sikkelig hestejente og håper fortsatt at den store jentedrømmen om egen hest går i oppfyllelse en dag.
Jeg blir veldig ivrig når det er noe som fanger interessen min eller når det er noe jeg har lyst til å oppnå. Helst skulle det da skjedd i går. Jeg er en evig drømmer og liker svært godt ordtaket som lyder slik: The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.
Dette var da litt om meg. Nøl ikke med å kikk litt rundt på siden og så håper jeg dere liker det dere ser! Ser fram til å høre fra dere!